Preču klasifikātors.

    Vienlaicīgi preču klasifikātors ir arī materiālu un mazvērtīgo un ātri nolietojamo priekšmetu klasifikātors.  Klasifikātoram ir hierarhiska struktūra un tas var ietvert neierobežotu grupu skaitu. Katrai klasifikātora grupai tiek nozīmēts savs bilances konts: preces, materiāli, mazvērtīgie priekšmeti.
    Preču uzskaites metodes katrā bilances kontā tiek noteiktas saskaņā ar konkrētā kontā nozīmētām analitiskām grupām. Saprotams, ka ir nepieciešama analītika - preču veidi. Tādas analītikas kā apakšnodaļas vai norēķinu personas preču uzskaiti nekadīgi neietekmē un var būt lietotāja nozīmētas ērtākai uzskaitei. Ja citas analītikas (ņemot vērā, ka kontā analītika - preču veidi ir noteikta) nav noteiktas, tad uzskaite tiks veikta pēc vidēji svērtās metodes un tā ir vienīgi pieļaujama metode periodiskās uzskaites precēm.
    FIFO, LIFO uzskaites metodes. Šo metožu izmantošanai preču uzskaites kontam ir janosaka analītika - saņemšanas datums. Lai to paveiktu, lietotājam ir nepieciešams nozīmēt analītisko grupu - "bez pārbaudes" tipa ar koda izmēru - 8 un koda tipu - datums - "D". Turklāt lietotājam ir iespēja organizēt preču uzskaiti pa partijām, priekš tam viņam ir jānozīmē preču uzskaites kontā analitiskā grupa - partneri. 
   
Attiecīgam konkrētam preces uzskaites kontam realizācijas kontam ir jānozīmē vienādas analītiskās grupas ar preču uzskaites kontu.  

    Pie klasifikātora atvēršanas uz ekrāna tiek izvadīts grupu saraksts ar sekojošiem rekvizītiem:

    % НДС 1 и 2 должны иметь одинаковые значения, для групп товаров с реверсивным НДС % НДС 1 должен быть равным нулю, а % НДС 2 - содержать ставку реверсивного налога.

    Faktiski katrai precei var noteikt līdz 4 realizācijas (pārdošanas) cenām.

    Lai pārietu pie grupas kartiņas, lietotājam ir jāpiespiež kreisais taustiņš Ctrl. Preču grupas kartiņā ie iekļauti sekojošie rekvizīti:

    Atverot jebkuru no grupām uz ekrāna parādās konkrētas grupas preču saraksts ar sekojošiem preču rekvizītiem:

    Katrai precei var būt līdz diviem papildkodiem, ja tādi ir noteikti preču klasifikātorā. Pirmais papildkods ir unikāls katrai precei, parasti tas ir apzīmējuma kods vai iekšējais piegādātāja kods. Tadiem nolūkiem tiek izveidots (UTILITIES - Klasifikātoru saraksts) fiktīvs klasifikātors - "Bez pārbaudes" tipa ar vajadīgo koda struktūru un koda izmēru. Dotais klasifikators tiek nozīmēts preču klasifikātorā ka saistītais klasifikātors.
   Otrs papildkods nav unikāls. Bieži to izmanto līdzvērtīgo (alternatīvo) preču meklēšanai.

   Un beidzot, - preces kartiņa. Lai atvērtu preces kartiņu lietotājam ir japiespiež kreisais taustiņš Ctrl uz jebkura preces lauka rindas.Preces kartiņā lietotajam ir iespēja nozīmēt sekojošos rekvizītus:

Precei var būt divas mērvienības. Piemēram: prece tiek piegādāta pakās, katrā pakā ir 10 preces vienības, bet pārdodam mēs preci gabalās.Šajā gadījumā ir jāveic sekojošās darbības:

Mēra vienība 1 Gab. 10
Mēra vienība 2 Paka 1

Preces datu ievada funkcijā (kontējumos) pie taustiņa Enter piespiešanas uz mērvienības lauka, notiek vienas mēra vienības nomaiņa uz otru ar daudzuma un cenas pārrēkinu.

Previous